Zákamenským grúňom

Dátum/čas: 17.02.2018 (sobota) – 8:00     Miesto konania: Zákamenné

Sledujete archívny záznam prechodu, ktorý sa konal v minulosti.
Ak je k dispozícii novší záznam, kliknite nižšie:
 • Žiadne očakávané udalosti na tomto mieste

Organizátori – obec Zákamenné, TJ Tatran Zákamenné, priaznivci bežeckého lyžovania a zimnej turistiky – Vás pozývajú na 12. ročník prechodu Zákamenským grúňom v sobotu, 17.2.2018.

 • Prezentácia: od 8:00 do 9:00 v KD Zákamenné.
 • Účastnícky poplatok: žiaci do 15 rokov zadarmo, študenti 1 €, dospelí 4 €
 • Trasa pre lyžiarov: ľahšia 23 km a ťažšia trasa 25 km.
 • Trasa pre nelyžiarov – peších: ľahšia 10,5 km a ťažšia trasa 20 km.

Aktualizácia: Snehové podmienky sú dobré, minimálna výška snehovej pokrývky je 10-15 cm, maximálne 30 cm. Prvých 10 km trate bude upravených ratrakom – hlavne pre peších účastníkov. Ďalšia časť je prejdená snehovým skútrom.

Trasa prechodu vedie okolo historickej pamiatky Zákamenskej Kalvárie a ďalej okolo Vyhliadkovej veže. Ťažšia trasa prechádza zaujímavým úsekom, ktorý sa nazýva „Delené vody“ a nachádza sa na štátnej hranici s Poľskom. Časť vody z vyvierajúceho prameňa tečie do Poľska a následne do Baltického mora, a druhá časť tečie na juh až do Čierneho mora.

Občerstvenie na trase: na 10 kilometri a v cieli prechodu. Podujatie nie je poistené – účasť je na vlastnú zodpovednosť. Kontakt na organizátorov:

 • Obec Zákamenné: tel. 043 55 92 300, www.zakamenne.sk
 • Peter Grofčík: 0907 832 270

Fotogalérie a reportáže:Tento príspevok bol vložený Rado. Určite trvalý odkaz ako záložku. 14 359 zobrazení.

2 názory na “Zákamenským grúňom

 1. Trasa pre peších turistov vôbec nebola pripravená , čo nás dosť sklamalo, lebo v hlbokom snehu sa dosť šmýkalo, taktiež bežkárska trasa sa križovala s pešou trasou a občas boli dve stopy na trase , takže peší turisti už ani nemali kadiaľ ísť, len cez bežkársku.
  Nádherné výhľady, ale vzhľadom na neupravený terén dostali kĺby poriadne zabrať . Trasa sľubovaný ratrak či včasný snehový skúter ani nevidela. Pár skútrov si tam však jazdilo pre radosť:(
  Z pohľadu absolvovaných prechodov, trasa pre peších najslabšie pripravená, resp. vôbec nepripravená. Jeden z organizátorov na
  10- tom km prekvapený povedal:“ veď terén bol primrznutý , nie ? “
  Boli sme dosť sklamaní.

  • Milá Janka,
   čo to je trasa pre peších neupravená.Základom turistického prechodu je,aby trasa v prvom rade bola poriadne vyznačená,čo v tomto prípade sa organizátorom nedá odo prieť.Nejako sme si zvykli na pohodlie a bojíme sa naším kĺbom pridať záťaž,ktorá im občas veľmi osoží.Ešte som nevidel pri rôznych turistických výstupoch pozametané chodníky.Áno je to pekné trať upraviť ratrakom alebo skútrom.Zamyslel sa už niekto nad tým čo nato lesná zver keď jej stále niekto vrčí za chrbtom? Prechod Zákamenským grúňom prechádza CHKO Horná Orava takže ani tie skútre tam nemali čo hľadať.Ono všetko na svete čo sa môže pokaziť sa raz pokazí a nebolo to inak ani s ratrakom. Milá Janka tak by som z toho nerobil takú tragédiu. Väčšou starosťou organizátorov bolo,aby sa každému účastníkovi dostala chutná klobáska a guľáš čo sa im pri tisícke účastníkov podarilo. Klobúk dole!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *