Najčastejšie otázky

Aké sú aktuálne podmienky pre bežkovanie?

Prehľad aktuálnych podmienok zverejňujeme vždy v piatok podvečer po kontaktovaní organizátorov prechodov pre nastávajúci víkend. Uvedomujeme si, že pre tých, ktorí plánujú pricestovať z väčšej diaľky, to môže byť neskoro. Organizátori prechodov však väčšinou prechádzajú a pripravujú trate práve počas piatka, aby boli v sobotu príp. v nedeľu upravené a vyznačené, a podmienky sa v zime občas zvyknú meniť rýchlo – s výnimkou dní keď vládne stabilné počasie, alebo je hrúbka snehu dostatočná takže sa dá predpokladať že vydrží bez zmien aj prípadnú zmenu počasia.

Viete mi pomôcť s ubytovaním počas prechodov?

Bohužiaľ ani my ani organizátori prechodov sa väčšinou v miestnych ubytovacích možnostiach veľmi neorientujeme. Vieme len poradiť Google alebo stránky, ktoré sa venujú špecificky ubytovaniu, ako napr. Booking, airbnb, MegaUbytovanie, Limba a podobne.

Kde je možné na Orave požičať lyže / bežky?

V Dolnom Kubíne v požičovni Ski Niňaj (v Penzióne Kúria – výpadovka smer Kraľovany / Kubínska hoľa). V Zuberci je možností viac – Maxi Šport alebo Snowbox. V Námestovskom okrese si môžete bežky požičať napríklad v Lokci – Bežkuj na Orave. Je možné že existujú aj iné požičovne, ak o nejakej viete, dajte nám vedieť.