Cez päť chotárov

Dátum/čas: 26.01.2019 (sobota) – 8:00     Miesto konania: Vyšný Kubín

Sledujete archívny záznam prechodu, ktorý sa konal v minulosti.
Ak je k dispozícii novší záznam, kliknite nižšie:
 • Žiadne očakávané udalosti na tomto mieste

Obecný úrad vo Vyšnom Kubíne a športoví nadšenci obce Vyšný Kubín Vás pozývajú na turisticko – lyžiarsky pochod Cez päť chotárov, ktorého 26. ročník sa uskutoční v sobotu 26.1.2019.

 • Registrácia: od 8:00 do 9:00 v priestoroch obecného úradu – kaštieľ.
 • Štart: o 9:00 od obecného úradu
 • Trasa: cca 20 km na bežkách, cca 15 km peši
 • Štartovné: dospelí – 3 €, deti do 15 rokov – 1 €

Počas pochodu bude zabezpečené malé oddychové občerstvenie v sedle Varta, kde bude teplý čaj. Zároveň všetkých po túre pozývame do sály obecného úradu na guláš, pečené buchty a priateľské posedenie pri hudbe.

V prípade nepriaznivých podmienok, v súlade so snahou o bezpečnosť účastníkov prechodu, usporiadateľ si vyhradzuje právo zmeniť pokyny týkajúce sa voľby trasy prechodu. Účastník prechodu musí vopred zvážiť svoju lyžiarsku zdatnosť a zdravotné predpoklady, podujatia sa zúčastňuje na vlastné nebezpečie. Nezabudnite si vziať so sebou preukaz zdravotného poistenia.

Fotogalérie a reportáže:Tento príspevok bol vložený Rado. Určite trvalý odkaz ako záložku. 14 269 zobrazení.

2 názory na “Cez päť chotárov

 1. Srdečne pozdravujem všetkých nadšencov zimnej turistiky!
  Včera sme si prvýkrát vybrali za cieľ cesty Vyšný Kubín a prechod piatimi chotármi. Rozhodlo to , že sa jednalo už o 26. ročník a predpokladali sme skvelú pripravenú trasu a výbornú organizáciu. Po registrácii sme dostali mapku s trasou pre peších i bežkárov a vyštartovali
  Bohužiaľ trasa bola veľmi zle označená , videli sme tri značenia po ceste do sedla , kde bolo malé občerstvenie a a jedno označenie pre peších turistov. Občas sme ani netušili , kde sa nachádzame. Po 9 km brodiac sa mnohokrát po kolená v snehu , aby sme nezničili bežkárom stopu sme došli podľa mapky pod Holicu. Nádherné výhľady zatienilo sklamanie a bolesť kĺbov. Bežkári aj peší turisti , ktorých sme stretávali boli veľ+mi rozčarovaní. Bol to v tomto roku náš piaty a najhoršie pripravený prechod, preto sa nabudúce vyberieme iným smerom .

  • Za organizátorov, by som vám chcel odpovedať na váš komentár. Toho roku po mnoho ročníkoch s nedostatkom snehu ho bolo až veľa. Preto pri značení a robení trasy sme došli k záveru, že obvyklá trasa pre peších nie je za terajších podmienok s výškou snehu od 30 cm do 80 cm schodná. Do terénu pod Chočom nie je možný prístup ani štvorkolkou, či skútrom a tobôž nie traktorom. Tiež nemáme k dispozícii toľko dobrovoľníkov, čo by dokázali lopatami urobiť chodník na úseku cca 2 km. Po prejdení trasy sme informovali aj na túto web stránku, že pre peších nie je celá trasa pripravená a treba sa po cca 4 km vrátiť. Tieto informácie a pokyny sme oznámili všetkým peším aj na zápise. Tiež v propozíciách podujatia je upozornenie, že každý musí zvážiť svoje turistické schopnosti a vybrať sa do terénu s takým množstvom snehu aj po upozornení na zápisnom bolo dosť odvážne, ak nie nezodpovedné. Tiež sme peších upozornili, že v prípade ak nebudú vládať, tak z obce príde po nich odvoz, resp. je možné ísť autobusom späť. Čo sa týka značenia trasy, tak červenobiele stužky alebo šípky nastriekané sprejom boli na každej križovatke, v úsekoch kde bola trasa bez bočných ciest a bola urobená stopa nemalo význam značiť každých 50 či 100 m, lebo bol smer trasy jednoznačný v stope. No beriem ako pripomienku a na budúci rok môžeme zahustiť značenie. Občerstvenie na trase býva vždy len čaj, ostatné si účastníci nosia so sebou. Organizátor v cene zápisného 3 € poskytuje toto občerstvenie v cieli: na štarte úvodný štamprlík, na trase spomínaný čaj, v cieli záverečný štamprlík – hriaty rum, guláš, šišku, buchtu a závin. Odporúčam každému, kto sa zúčastňuje takýchto podujatí a má výhrady, aby si aspoň raz vyskúšal pomôcť pri organizovaní. Všetky práce robia dobrovoľníci, ktorí to robia na úkor svojho voľného času, dovoleniek a bez nároku na finančnú odmenu a snažia sa to urobiť tak, aby bol každý spokojní. Chcem sa poďakovať všetkým, ktorý sa zúčastnili tejto akcie, či boli spokojní alebo menej. Samozrejme aj tým, ktorí akciu zabezpečovali organizačne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *