Strieborná podkova

Dátum/čas: 14.01.2023 (sobota) – 7:00     Miesto konania: Krivá

Sledujete archívny záznam prechodu, ktorý sa konal v minulosti.
Ak je k dispozícii novší záznam, kliknite nižšie:
  • Žiadne očakávané udalosti na tomto mieste

Pozývame Vás na 45. ročník Striebornej podkovy v Krivej.

  • Prezentácia: 7:00 – 11:00
  • Predpokladaný návrat: 13:00 – 15:00
  • Posedenie pri hudbe: 15:00 – 24:00
  • Trasa – bežkári 20 km, peší 14 km
  • Štartovné: 6 € / 3 €
  • Stránka obce: www.kriva.sk

Ako zvyčajne, druhú januárovú sobotu sa bude konať 45. Ročník turistického prechodu Strieborná podkova Krivá, na ktorý už pravidelne prichádza hojný počet turistov a nadšencov turistiky a bežeckého lyžovania.

Tento ročník je po krátkej pauze zapríčinenej opatreniami s Covidom znova v normálnom priebehu, čiže Lyžiarska trasa na bežkách je dlhá 20 km s prevýšením 700 m a prechádza horizontom Krivskej doliny v tvare podkovy. Začína v obci registráciou a potom už prechádza po horizonte katastra cez vrch Grapy smerom na Bane, potom Kopec a odtiaľ trasa klesá cez Turinok až do cieľa trasy. Náročnosť trasy pre bežkárov stupeň č.3.

Trasa pre peších turistov je dlhá 14 km a prechádza Krivskou dolinou k hájovni a späť. Túto trasu absolvujú aj mamičky z deťmi a starší ľudia, stupeň obtiažnosti trasy 1.

Po trasách sú miesta na odpočinok a občerstvenie, kde sa podáva čaj a varená klobása. V cieli trasy sa podáva zabíjačková kapustnica. Po turistickej časti podujatie pokračuje v kultúrnom dome posedením pri hudbe. Týmto pozývame všetkých nadšencov zimnej turistiky, ako aj bežeckého lyžovania na naše podujatie.Tento príspevok bol vložený Rado. Určite trvalý odkaz ako záložku. 3 003 zobrazení.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *