Strieborná podkova

Dátum/čas: 14.01.2023 (sobota) – 7:00     Miesto konania: Krivá

Sledujete archívny záznam prechodu, ktorý sa konal v minulosti.
Ak je k dispozícii novší záznam, kliknite nižšie:
  • Žiadne očakávané udalosti na tomto mieste

Pozývame Vás na 45. ročník Striebornej podkovy v Krivej.

  • Prezentácia: 7:00 – 11:00
  • Predpokladaný návrat: 13:00 – 15:00
  • Posedenie pri hudbe: 15:00 – 24:00
  • Trasa – bežkári 20 km, peší 14 km
  • Štartovné: 6 € / 3 €
  • Stránka obce: www.kriva.sk

Ako zvyčajne, druhú januárovú sobotu sa bude konať 45. Ročník turistického prechodu Strieborná podkova Krivá, na ktorý už pravidelne prichádza hojný počet turistov a nadšencov turistiky a bežeckého lyžovania.

Tento ročník je po krátkej pauze zapríčinenej opatreniami s Covidom znova v normálnom priebehu, čiže Lyžiarska trasa na bežkách je dlhá 20 km s prevýšením 700 m a prechádza horizontom Krivskej doliny v tvare podkovy. Začína v obci registráciou a potom už prechádza po horizonte katastra cez vrch Grapy smerom na Bane, potom Kopec a odtiaľ trasa klesá cez Turinok až do cieľa trasy. Náročnosť trasy pre bežkárov stupeň č.3.

Trasa pre peších turistov je dlhá 14 km a prechádza Krivskou dolinou k hájovni a späť. Túto trasu absolvujú aj mamičky z deťmi a starší ľudia, stupeň obtiažnosti trasy 1.

Po trasách sú miesta na odpočinok a občerstvenie, kde sa podáva čaj a varená klobása. V cieli trasy sa podáva zabíjačková kapustnica. Po turistickej časti podujatie pokračuje v kultúrnom dome posedením pri hudbe. Týmto pozývame všetkých nadšencov zimnej turistiky, ako aj bežeckého lyžovania na naše podujatie.Tento príspevok bol vložený Rado. Určite trvalý odkaz ako záložku. 844 zobrazení.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *