Zákamenským grúňom

Dátum/čas: 15.02.2014 (sobota) – 8:00     Miesto konania: Zákamenné

Sledujete archívny záznam prechodu, ktorý sa konal v minulosti.
Ak je k dispozícii novší záznam, kliknite nižšie:
 • Žiadne očakávané udalosti na tomto mieste

Aktuálna informácia od organizátorov: až 2/3 trasy je pokrytej snehom!
Od štartu treba ísť cca 2km pešo, za kalváriou sa už dá na bežkách, a opäť záverečné 3km treba ísť pešo.

Organizátori – obec Zákamenné, TJ Tatran Zákamenné, priaznivci bežeckého lyžovania a zimnej turistiky – Vás pozývajú na 8. ročník prechodu Zákamenským grúňom v sobotu, 15.2.2014.

 • Prezentácia: od 8:00 do 8:45 v starom Kultúrnom dome Zákamenné.
 • Účastnícky poplatok: žiaci do 15 rokov zadarmo, študenti 1 €, dospelí 4 €
 • Spoločný odchod spred starého Kultúrneho domu: od 9:00 hod.
 • Trasa pre lyžiarov: ľahšia 23 km a ťažšia trasa 25 km.
 • Trasa pre nelyžiarov – peších: ľahšia 10,5 km a ťažšia trasa 20 km.

Občerstvenie na trase: na 10 kilometri a v cieli v starom kultúrnom dome.

Kontakt na organizátorov:

 • Obec Zákamenné: tel. 043 55 92 300, www.zakamenne.sk
 • Peter Grofčík: 0907 832 270

Fotogalérie a údaje účastníkov podujatia:Tento príspevok bol vložený Rado. Určite trvalý odkaz ako záložku. 35 265 zobrazení.

7 názorov na “Zákamenským grúňom

 1. V Mútnom sa uvidíme, nosím zo sebou tablet a v ňom cestnú navigáciu. Skúsim to raz aj zapnúť, som zvedavý ako to bude fungovať. Je tam možnosť trasy na pešo. Data wiew som pozrel, tie sú reálne, pekný profil s dvoma vrcholmi Úšustu. Nadol som odopínal lyže, nebolo dostatok snehu ako vlani, vtedy som to v pohode prešiel. Iba dole na ceste bola zápcha, veľa popadaných lyžiarov.

 2. Ak si niekto nevšimol, taktiež je tam pár fotiek. Sú vyznačené priamo v mapke, podľa miesta kde boli spravené, len je treba na kliknúť 😉

 3. Pozrel som ten GPS záznam, kde sa tam dala dosiahnuť rýchlosť 44km/hod?
  Ani tomu údaju 1902/1990 m moc nerozumiem. Čas, vzdialenosť, priemerná rýchlosť to je ok. Nie je to záznam z toho bicykla? Asi nie, bol rýchlejší ako mojich 4:31 cez Úšust. Nebol by tam aj výškový profil trate?

  • Michal písal, že mu to nejako zle nameralo, ale neviem aké má veru zariadenie. Chcelo by to vidieť priamo GPS súbor. Ale aspoň je tam mapka 🙂

   Službu, ktorú použil, ani nepoznám (Sports Tracker) – ja používam Garmin Connect, a ten má dva režimy – použije údaje o nadmorskej výške z GPS, alebo použije „korekciu“ kde ich prepočíta podľa TOPO údajov. Takže aj keby údaje v GPS boli úplne uletené (napr. nejaký fitness GPS bez barometra), dá sa to korigovať.

  • no nepoužívam špičkové zariadenia, bohužiaľ opak je skôr pravdou – cez mobil. Tej výške som nerozumel ani ja, lebo keď som si prezrel profil, tak je to v súčte max. tých 900-800 nastúpaných metrov.
   Čo sa týka rýchlosti, tak maximálna bude hlúposť, pri kliknuti na DATA VIEW, sa vpravo vedľa mapy objaví výškový profil(modrým) a tiež aktuálna rýchlosť (oranžovým). Tam je aj pekne vidieť, že maximálna bola tesne pod 30 km pri zjazdoch ešte pred občerstvením.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *