Otvorenie sezóny 2014

Prvý sneh nám na Orave dáva jasne najavo, že nová sezóna bežkárskych prechodov sa nezadržateľne blíži. V schránke sa nám už objavujú prvé otázky o tom, aké snehové podmienky budú medzi sviatkami, alebo kedy bude prvý prechod. Vešteckú snehovú guľu síce nemáme, ale priebežne už kontaktujeme organizátorov a od novembra pre Vás napĺňame kalendár na rok 2014.

Keď sme počas minulej sezóny stránku Bežky na Orave na prelome decembra a januára začali pripravovať, trvalo to nejaký čas a ku jej oficiálnemu spusteniu došlo až v polovici januára 2013. Teraz by sme chceli priniesť čo najkompletnejší kalendár už v decembri, tak, aby ste už pred Vianocami mali prehľad o termínoch. Okrem toho by sme radi priniesli aj pár noviniek, aby sa vám Bežky na Orave používali ešte lepšie.

Prvou z nich je Facebook profil, vďaka ktorému budete mať možnosť byť informovaní vždy, keď na stránke niečo pribudne. Získate tiež ďalšiu možnosť, ako byť v kontakte s ostatnými bežkármi. Zároveň prosíme organizátorov, ktorí už majú podklady k ich podujatiam, aby nám ich poslali a tak nám pomohli včasne informovať účastníkov.

Počas príprav sme tiež zistili, že krátko pred začiatkom sezóny vznikla nová webstránka s podobným názvom. Okrem názvu je “veľmi podobná” aj ikonka webu, a nejaká tá fotka z prechodu. My však chceme aj naďalej prinášať aktuálny a ľahko dostupný prehľad bežeckých prechodov v celom regióne Oravy, a veríme, že sa Vám nebudú stránky napriek podobným názvom pliesť. Prevádzkovateľ tohoto nového webu sa zatiaľ skrýva za adresu a telefónne číslo, napriek tomu ho ale zdravíme a prajeme mu úspešný štart.

Tešíme sa na stretnutia s Vami nielen na našej stránke, ale aj na Facebooku, a hlavne – na zasnežených lúkach!

4 názory na “Otvorenie sezóny 2014

 1. Pozdravujem chalanov z bezky.naorave.com

  Rad by som sa vyjadril k vasmu uvodnemu slovu ohladom „novej podobnej stranky“.
  Budem sa snazit len strucne pre ozrejmenie aj pre vasich citatelov. Ostatne si mozme vydiskutovat osobne 🙂
  https://bezky.naorave.com/ VS http://www.bezkujnaorave.sk/
  (moj nazov cisto zvoleny kvoli orientacii na ludi mimo Oravu, keby to bolo na Liptove, tak by to bolo ine 🙂
  – autor webu sa za nic „neskryva“, staci ci precitat „Všeobecné obchodné podmienky“ a kazdy zisti kto za tym je (je to tam od zaciatku)
  – a ANO priznavam sa, ze som si ikonku „pozical“ od vas. Tymto sa vam verejne ospravedlnujem, ikona uz je vymenena (poslite mi prosim vas reklamny banner, dam ho vedla bezkar.sk)
  – ak niektori autori fotiek, ktore som pouzil na mojom webe nesuhlasia s uverejnenim na bezkujnaorave.sk, mozu sa mi ozvat osobne (pri kazdych „pobezkach“ je uvedeny tiez link na zdroje fotiek, ktore su verejne)

  A este na zaver
  Ciel bezky.naorave.com – zhrnut info o vsetkych prechodoch na Orave na jednom mieste (nekomercny projekt)
  Ciel bezkujnaorave.sk – pritiahnut na Oravu bezkarov z inych regionov Slovenska a Ciech a poskytovat im sluzby (komercny projekt)
  Detailne info vid clanok: http://hiking.sk/hk/ar/2904/pobezky_oravskymi_chotarmi.html

  Miro Benian
  Zakladatel bezkujnaorave.sk

  • Pozdravujeme do Lokce, a ďakujeme za rýchlu reakciu 🙂

   Snažili sme sa postaviť k tejto situácii s nadhľadom, a v takomto duchu písať aj náš postreh v predposlednom odseku (napriek irónii, tá posledná veta bola úprimná). Nejaké stanovisko sme ale pre obranu nášho zavedeného názvu zaujať museli (a schválne sme nemenovali o koho ide). Napríklad aj včera nám jeden z organizátorov telefonoval s tým, že informácie predtým asi poslal niekomu inému.

   Stavali sme od začiatku hlavne na dobrých vzťahoch s organizátormi a osobnom kontakte s komunitou. Na názov Bežky na Orave (bezky.naorave.com) patent samozrejme nemáme, váš názov Bežkuj na Orave (bezkujnaorave.sk) je ale zvolený tak, že v ich slovnej forme k zámene dochádzať bude… stalo sa, o prípadnom zámere nech si urobí obraz každý sám.

   S fotografiami to nie je celkom tak, ako píšete – ak sa pozriem na jeden konkrétny prípad, uvádzate dole odkaz na verejnú fotogalériu (ako zdroj), no nie všetky fotky u Vás pochádzajú z nej. Nájde sa tam aj fotka z inej reportáže, bez uvedenia zdroja. Nepatrí sa to a všeobecne platí, že pýtať súhlas je potrebné vopred – no na Slovensku problematika autorstva stále nie je veľmi v povedomí – stretli sme sa s tým bohužiaľ aj vo fotografických kruhoch už viac krát. Všetko sa však dá vyriešiť, základom je komunikácia, takže sme radi, že ste sa nám ozvali aj formou komentára.

   Vieme samozrejme od začiatku, že ciele našich projektov sú odlišné. Preto by sme boli najradšej, ak by ste sa nám boli ozvali už pri spustení Vášho webu – to by bola bývala tá najlepšia cesta ku vzájomnej spolupráci. Nestalo sa, ale treba sa pozerať dopredu. Ďakujeme za ponuku priestoru pre banner, a držíme teda palce, ako som spomenul už v článku. Kontakt na seba už máme. Prajeme pekný deň! 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *