Prechody v roku 2022

Pozdravujeme všetkých návštevníkov stránky a priaznivcov bežkárskych prechodov. Zima tentokrát nečakala na koniec roka, ale zavítala na Oravu už na začiatku decembra poskytujúc takmer neobmedzené možnosti bežkovania na lúkach, hrebienkoch aj upravených bežkárskych trasách ⛄ (samozrejme, odhliadnuc od aktuálneho odmäku…)

S organizátormi prechodov sme v kontakte, vzhľadom na aktuálne platné opatrenia to však vyzerá tak, že s organizovanými prechodmi v ich tradičnej podobe zatiaľ nemôžeme rátať. V prípade niektorých prechodov už bolo rozhodnuté, že sa v tejto sezóne konať nebudú, pri iných ich organizátori uvažujú aspoň nad prípravou trate tak, aby si ju bežkári mohli prejsť v prípade dobrého počasia individuálne, podľa svojich časových možností.

Náš kalendár teda zostáva nateraz prázdny, podobne ako minulý rok, situáciu však budeme naďalej sledovať. Všetkým organizátorom opäť veľmi pekne ďakujeme za ich pomoc a spoluprácu.

Prajeme Vám v roku 2022 len to najlepšie, a hlavne pevné zdravie! 🥂

2 názory na “Prechody v roku 2022

    • Ahoj! S opatreniami je to také… všelijaké. A s prechodmi tento rok tiež, podobne ako ten predošlý. Niektoré prechody sa nekonajú/nekonali, ale asi 2/3 prechodov sa konajú v nejakej podobe – zväčša v individuálnej forme ako „batôžkové“ prechody – teda bez hromadného štartu, štartovného a tiež bez občerstvenia. Organizátori zväčša pripravia trať, a prechod masívne nepropagujú, aby bol komornejší.

      Preto sme sa aj my rozhodli v tejto sezóne prechody verejne nepropagovať a nenapĺňať kalendár. Snehové podmienky sú však ideálne a bežkovať sa dá prakticky všade, vrátane upravovaných tratí. Treba si užiť sneh kým sa dá. Dúfam že sme veľmi nesklamali a prajeme krásny víkend! ❄

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *