Prehľad víkendu 10.2. – 11.2.2024

Dobrý deň prajeme,

v časoch lejaku a čvachtanice je tažko rozprávať o bežkárskych prechodoch, ale my sa o to pokúsime v našom víkendovom prehľade. Posledný týždeň na Orave pršalo, a snežilo len v najvyšších polohách, aj to nie vždy, a tak máme viac blata, ako snehu – a všetko je mokré. Jasenica a Sihelné pre túto chvíľu z dôvodu nepríaznivého počasia prechody odvolali, zostali nám štyri na sobotu a jeden na nedeľu, takmer všetky sú pre nedostatok snehu len napešo, jediný Prechod piatimi hoľami v Hruštíne je (len) pre bežkárov:

sobota 10. február 2024:

  • Bielopotockým horizontomOravský Biely Potok – bohužiaľ snehu je málo a tak je prechod len pešo po všetkých pripravených trasách (sneh je len v najvyšších polohách ), na Rovienkach bude opekačka
  • Chlebnický lyžiarsky okruhChlebnice – snehu je málo aj v Chlebniciach, a tak prechod bude len na pešo – 10/15 km
  • Prechod piatimi hoľamiHruštín – tento prechod je len pre bežkárov, ale časť trate bude potrebné bežky preniesť pre nedostatok snehu v nižších polohách
  • Malatinskou magistrálouMalatiná – prechod bude len na pešo, no veselí organizátori všetko pekne pripravili – občerstvenie s muzikou na Pajte (aktuálne poznáme z rozprávky „Tri zlaté dukáty“), občerstvenie bude aj v KD, šišky, muzika a tancovačka. Autobus z DK odcháza o 8:00 z aut.stanice a zastaví aj na Alejke. Špeciálny odkaz – pripravená je aj zázvorovica.

nedeľa 11. február 2024:

Predpoveď počasia hovorí, že v sobotu bude nakoniec asi aj slniečko, tak veríme, že Vám spríjemní deň. Prajeme Vám krásny víkend!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *