Prehľad víkendu 13. – 14.1.2018

Druhý januárový víkend na Orave vyzerá skôr ako aprílový – v týchto dňoch sme už aj vo vyšších polohách bez snehu, a tak očakávať, že aktuálne prechody budú na bežkách, je márne. To je aj dôvodom zrušeného prechodu vo Vasiľove.

Tento víkend sa teda bude konať len tradičná Krivská podkova, aj to len pešia varianta.

V priebehu týždňa bol potvrdený aj termín prechodu Bielopotockým Horizontom, ktorý sme zaradili do nášho kalendára, a pribudli podrobnosti ku plánovaným prechodom v Žaškove a Sedliackej Dubovej. Doporučujeme tiež peknú fotoreportáž Tomáša Ferenčíka o prechodoch ktoré sa konali minulý víkend.

Snáď sa počasie časom umúdri, a prírode pošle to, čo potrebuje – aspoň trochu snehu. Zatiaľ sa aspoň poprechádzajme, pekný víkend všetkým 🙂

1 názor na “Prehľad víkendu 13. – 14.1.2018

  1. Ahojte.
    Vďaka Radovi a Jojovi, že sa výborne starajú o aktuality z bežkárskych podujatí na Orave. A občas aj kultúrou popretkávajú (Zima, zima, zima, zima všude je veliká, všude sníh, všecko led na tři zámky zamyká).
    Spomínam na minuloročnú Krivskú podkovu. Bolo veselo a hlavne na bežkách. Verím, že čoskoro začnú padať snehové vločky. Nech sa vám darí. Eva

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *