Prehľad víkendu 20. – 21.1.2018

Zima je späť! V priebehu týždňa na Orave postupne pribúdalo snehu, a dnes už máme takmer všade súvislú snehovú pokrývku. V sobotu je z čoho vyberať:

Podľa informácií od organizátorov je snehu všade dosť, takže si bežky nezabudnite doma. V Žaškove budú nebezpečné úseky, kde je bežky treba vypnúť, označené. V Sedliackej Dubovej organizátori práve prechádzajú a značia trať, podmienky by však mali byť dobré po celej dĺžke, podobne aj v Rabčiciach.

Lyžiarsky prechod Jánošíkovým krajom tradične začína v Zázrivej, no definitívne trasy sa ešte môžu upraviť, keďže podmienky boli v priebehu týždňa veľmi premenlivé – na túto akciu je potrebné sa prihlásiť, doporučujeme teda v prípade záujmu kontaktovať priamo organizátorov.

Bohužiaľ, prechod v Kline, ktorý sa taktiež mal konať tento víkend, bol zrušený v čase, keď ešte snehové podmienky vyzerali nejednoznačne. O vyhlásení prípadného náhradného termínu Vás budeme určite informovať.

Z ostatných noviniek ešte spomenieme prechod Kňažanským chotárom, ktorý sme do kalendára zaradili tento týždeň po potvrdení termínu, a plagát s podrobnosťami pribudol aj ku prechodu Šiestimi chotármi v Oravskej Porube. Ak ste sa minulý týždeň zúčastnili prechodu v Krivej, možno sa nájdete v niektorej z fotogalérií.

Prajeme Vám krásny víkend na horách! 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *