Prehľad víkendu 20.1. – 21.1.2024

Dobrý deň veselá bežkárska partia!

Sezóna sa už rozbehla, no a počasie sa tomu tiež snaží priblížiť.. na Orave za posledný týždeň opäť bolo všetko – sneh, dážď, blato, slnko, mráz, len v inom poradí ako minule.. a tak tu vo výsledku máme zamrznutú pôdu, zamrznutý sneh, s jemným popraškom a predpoveďou takmer v istote, že víkend bude slnečný. Podľa toho máme aj prechody, tento víkend nás čakajú 4 oficiálne podujatia, niektoré z nich z ohľadu na bezpečnosť účastníkov museli zvoliť len pešiu variantu:

Sobota, 20. január 2024:

  • Bobrovská pätnástka, Bobrov – prechod bude len v kratšej pešej verzii 6,5 km
  • Dubovským chotárom, Sedliacka Dubová – prechod bude aj pre bežkárov (16 km) aj pre peších (4/8 km), treba však veľmi dávať pozor, snehu je málo a pôda pod ním je zamrznutá, preto organizátori odporúčajú účasť bežkárom len zdatnejším!
  • Beňadovským chotárom, Beňadovo – prechod pre bežkárov (17 km) aj peších (10 km), podmienky na súčasnú situáciu podlľa slov organizátorov „výborné“ – sneh je na 90% trate

Nedeľa, 21. január 2024:

Za zmienku ešte stojí prechod Žaškovským chotárom, ktorý sa bohužiaľ tento rok v štandardnom režime neuskutoční. Čo samozrejme nebráni jednotlivcom, ktorí poznajú trať vybrať sa na trasu prechodu (ísť na vlasnú zodpovednosť) – neúčastníci môžu začať o 9:00 pri Obecnom úrade v Žaškove, trať je len na pešo, pretože štvrtkový dážď výrazne zredukoval hrúbku snehu.

KST Nižná plánovalo prechod pohorím Gorce, no pre nízky záujem sa autobus bohužiaľ neorganizuje, viac info na webe KST Nižná.

V nedeľu sa udeje ešte aj pretek „Višegrádska bežka“ v SnowkiteOrava v Oravskom Veselom.

Predpoveď vraví, že bude slniečko, preto Vám prajeme krásny slnečný víkend, a ešte raz pripomíname, pôda pod malou vrstvou snehu je zamrznutá a preto treba dávať extra pozor na pády! Prajeme Vám šťastné návraty 😊

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *