Prehľad víkendu 25. – 26.2.2017

Dobrý deň milí príatelia,

náš kalendár podujatí sa už pomaly chýli ku koncu, už nás čakajú len tri víkendy; na ten najbližší sú plánované 4 podujatia oravských prechodov, a to:

  • Kopŕcaňä po zázrifských vŕškoch – 2017-02-24 15.46.18tento článok vzniká tu za oknom zázrivskej chalupy, pozerám cez okno, sneh niekde je, niekde nie je, a ten čo je – je ľadový. Podľa slov organizátorov, Kopŕcaňä bude, ale zrejme v kratšej trase a pešo.
  • Prechod Babínskym chotárom – organizátori prešli trať a na väčšine trasy sneh zišiel – je len v lesných častiach, tam sa na bežkách dá ísť, ale inde by bolo treba niesť
  • Prechod lomnianskym chotárom – organizátori nám to pekne napísali do emailu:

    Posielam foto z dnešnej prípravy trate. Prechod sa uskutoční podľa propozíci, trať pre bežkárov i peších bude pripravená. Snehu máme dostatok a predpoveď na sobotu je ideálna na zimnú turistiku. Tešíme sa na Vašu účasť. Organizátori Lomná

  • Medvecká dvanástka – k tomuto prechodu bohužiaľ nemáme žiadne podrobnosti, ak by ste niečo vedeli, prosíme, dajte nám vedieť, príp. napíšte priamo do komentárov.

Za posledný týždeň nám pribudli odkazy na galérie fotografií a reportáže k týmto podujatiam, popozerajte si, možno sa tam aj nájdete:

Na tento víkend platí asi všeobecne, že sneh pokiaľ sa udržal, je tvrdý a ľadový (podľa predpovede bude mrznúť, pričom sneh bol premočený). Predpoveď vraví o slabom snežení, takže snáď nový sneh vylepší ľadový povrch. Najuniverzálnejší návod je asi zobrať si bežky aj topánky, a na mieste sa podľa okolností a inštrukcií organizátorov rozhodnúť, ako pôjdete – či už tak alebo onak, dávajte si pozor a šťastlivo dôjdite do cieľa 😉

 

PS: A kto sa dočítau až sem, môže si pozreť fotogalériu z poslednieho veseuieho Kopŕcaňä sa po Zázrivských vŕškoch:

1 názor na “Prehľad víkendu 25. – 26.2.2017

  1. Tie Zázrivské vŕšky, to je krása. Ak si ich prejdete čo i len raz, prirastú vám k srdcu. A ľudia z dolín i kopčekov tohto kraja vás vítajú hrejivým slovom.

    kopŕcajúca 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *