Prehľad víkendu 6.-8.1.2017

Pred nami je takpovediac otvárací víkend sezóny prechodov, a tentokrát sa ani nemusíme organizátorov pýtať, či je sneh. Za posledné dni ho napadlo toľko, že snehová pokrývka je výborná aj v nižších nadmorských výškach. Čaká nás až 7 akcií, a niektoré z nich sa nám tento rok podarilo zaradiť vôbec prvý krát.

V piatok, na sviatok Troch kráľov, sa konajú 3 podujatia: Trojkráľový prechod na bežkách v Lokci, Trojkráľový prechod Pribišským chotárom a turistický prechod ku kaplnke Anjela Strážcu v Habovke. Prechod v Pribiši je predovšetkým pešia akcia, vzhľadom na dostatok snehu je ho však možné absolvovať aj na bežkách – trasa ale nebude upravená.

V sobotu sa môžete vybrať na Novoročný prechod Lieseckým chotárom, alebo prechody Novotským, Vasiľovským prípadne Bzinským chotárom. Z Vasiľova zatiaľ čakáme na doplnenie plagátika, no organizátori potvrdili konanie akcie.

Prajeme Vám krásny predĺžený víkend v horách, a nezabudnite sa poriadne obliecť, na piatok a sobotu hlásia po vstupe arktického vzduchu silné mrazy, pocitovo znásobené nárazovým vetrom. 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *