Prehľad víkendu 7.3.2015

Sezóna sa chýli ku koncu, a pred nami je jej predposledný víkend, sľubujúci krásne počasie, a dostatok snehu vďaka chladnejším dňom počas týždňa. V sobotu Vás očakávajú organizátori prechodov Hruštinským chotáromVeselovskými rovňami. Podľa aktuálnych informácií z Hruštína je trať pripravená pre peších aj bežkárov, a na bežkách sa dá prejsť približne 80% trate. Pozor, v Oravskom Veselom došlo ku zmene z dôvodu nedostatku snehu dole v obci – štartovať sa bude od Chaty Pilsko, nie od štadióna TJ.

V nedeľu nás nečaká žiadny prechod, no konajú sa hneď dve zaujímavé podujatia – prvým je lyžiarsky prechod Gorce / Turbacz (Poľsko), ktorý organizuje KST Nižná, k dispozícii je aj autobusová doprava z Nižnej, Tvrdošína a Námestova. V Oraviciach zase začína medzinárodný pretek Stopa bez hraníc, s cieľom v Poľskom areáli Witow SKI.

V priebehu týždňa sme už tradične pridali galérie ku nedávnym prechodom – konkrétne prejazdu Oravskou Magurou, Mútňanskému prechodu chotárom pod Pilskom a prechodu Vaňovským chotárom. Prajeme Vám krásny a slnečný víkend!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *