Strieborná podkova

Dátum/čas: 11.01.2020 (sobota) – 7:00     Miesto konania: Krivá

Sledujete archívny záznam prechodu, ktorý sa konal v minulosti.
Ak je k dispozícii novší záznam, kliknite nižšie:
 • Žiadne očakávané udalosti na tomto mieste

Pozývame Vás na 43. ročník Striebornej podkovy v Krivej.

 • Prezentácia: 7:00 – 11:00
 • Predpokladaný návrat: 13:00 – 15:00
 • Posedenie pri hudbe: 15:00 – 22:00
 • Trasa – bežkári 20 km, peší 14 km

Striebornú podkovu nájdete aj na Facebooku. Toto lyžiarske a turistické podujatie má v obci Krivá na Orave tradíciu od roku 1977. Trasy vedú chotárom katastra obce. Lyžiarska trasa na bežkách je dlhá 20 km s prevýšením 700 m a prechádza horizontom Krivskej doliny v tvare podkovy.

Trasa pre peších turistov je dlhá 14 km a prechádza Krivskou dolinou k hájovni. Túto trasu absolvujú aj mamičky z deťmi a starší ľudia. Po trasách sú miesta na odpočinok a občerstvenie, kde sa podáva čaj a varená klobása.

Fotogalérie a reportáže:Tento príspevok bol vložený Rado. Určite trvalý odkaz ako záložku. 29 399 zobrazení.

8 názorov na “Strieborná podkova

  • Ďakujeme, evidujeme tento prechod, no vo Vasiľove sa prechod zvyčajne koná len za dobrých snehových podmienok tak ešte trochu váhame s definitívnym potvrdením termínu (v súvislosti s hláseným oteplením). Uvidíme ako sa bude vyvíjať počasie v priebehu týždňa. 🙂

 1. Zdravím Vás, sme z Trnavy a plánujeme sa zúčastniť Vašej akcie streborná podkova. Je tu aj možnosť ubytovania? Maximálne nás bude asi 5 bežkárov. Ak by sa dalo, pre nás je dosť dôležité, aby sa dalo bežkovať, čiže poprosili by sme Vás aj o aktuálnu informáciu o snehových podmienkach a samozrejme dokedy sa máme prihlásiť.
  Ďakujem.

  • Dobrý deň – bohužiaľ s ubytovaním Vám nevieme poradiť, skúste pogoogliť niečo v Krivej alebo v blízkom okolí prípadne sa informovať priamo na obecnom úrade – možno budú vedieť poradiť.

   Čo sa aktuálnych podmienok týka, dnes v noci na Orave konečne nasnežilo. ❄ 🙂 V piatok pred prechodom sa pokúsime priniesť tradičný víkendový prehľad. Na väčšinu prechodov na Orave sa stačí registrovať v deň prechodu, ráno na štarte.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *