Koniec bežkárskej sezóny na Orave

Na začiatku januára sme pre Vás spustili informačný web bezky.naorave.com, ktorý priniesol prvý komplexný zoznam bežkárskych a turistických prechodov na Orave – s popisom jednotlivých akcií a s kontaktom na organizátorov. Práce na webe nám trvali približne dva týždne, najprv sme vytvorili samotnú stránku, a po niekoľkých dňoch sme vďaka mnohým kontaktom mali celkom zaujímavý zoznam podujatí – tých, ktoré sme poznali osobne, alebo sme sa poznali s organizátormi. Postupne sme získavali kontakty na ďalších organizátorov, zoznam sa predlžoval, a postupne sa nám začali organizátori ozývať sami.

Sezóna sa rozbehla, a my sme pridávali podujatia, sledovali návštevnosť, odpovedali na otázky, spytovali sa organizátorov, no a prípadne v rámci možností sme sa zúčastňovali prechodov. Stretli sme sa s veľmi milým ohlasom verejnosti – ľudia nás stretávali, pýtali sa nás, ďakovali. Takúto skvelú spätnú väzbu sme asi ani nečakali – v takej chvíli viete, že námaha vynaložená na túto prácu mala význam.

Za obdobie necelých troch mesiacov sme spracovali a uverejnili pozvánky na 35 zimných podujatí v 15-tich dátumoch. Je to neskutočné číslo, keď si predstavíme, že tak veľa udalostí sa konalo v priebehu 10-tich týždňov. Ostalo niekoľko málo podujatí, o ktorých sme sa nedozvedeli, alebo sa nám nepodarilo zohnať kontakt na organizátora. Takýto komplexný zoznam všetkých zimných prechodov, sme doteraz nevideli – a je pravdepodobné, že ani neexistoval. Až pri takomto “dlhočiznom” zozname si človek uvedomí silu organizátorov, a záujem účastníkov o zimné prechody na Orave, dokonca si dovolím tvrdiť, že nieje na Slovensku región, ktorý má väčšiu pestrosť a početnosť týchto podujatí. Za toto všetko, patrí najmä organizátorom – v drvivej väčšine dobrovoľníkom – veľká vďaka!

Sme radi, že sme aj svojou troškou mohli prispieť k propagácii a účasti na zimných prechodoch na Orave – zdá sa že aspoň tu, na Dolnej Orave, obľuba ďalej stúpa – na niektorých podujatiach zaznamenali aj dvojnásobnú účasť.

Dnes je prvý jarný deň, sneh sa topí, lyže pomaly opierame o stenu, ukladáme do garáže alebo k zemiakom.. Ďakujeme Vám za záujem o našu stránku, a budeme sa snažiť, aby sa nám podarilo tento servis pre Vás zabezpečiť aj v budúcej sezóne. Týmto prosíme organizátorov, aby nám už pred začiatkom sezóny v rámci možností oznámili dátumy konania podujatí a dodali potrebné informácie.
Dovidenia o rok, priatelia 🙂

Jozef Jurík, Radoslav Bielik

2 názory na “Koniec bežkárskej sezóny na Orave

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *