Prehľad víkendu 15.2.2014

Nasledujúca sobota sľubuje až 4 akcie, a možno prvý tohtoročný prechod, ktorý sa uskutoční na bežkách! Cez týždeň nám konečne trochu nasnežilo, teploty sa však bohužiaľ stále držia nad nulou. Preverovali sme situáciu u organizátorov, a momentálne to vyzerá takto:

  • Oravský Biely Potok: snehu je málo, na bežky to zatiaľ nevyzerá.
  • Malatiná – aktualizácia 17:20: pôvodne sa prechod mal uskutočniť vo forme pešieho výstupu na Pravnáč, ale o 17:20 sme dostali informáciu, že aj Malatiná sa pôjde na snehu!
  • Zákamenné: okolo 10 cm snehu, organizátori práve prechádzajú trasu, a zrejme bude možné prejsť 18 km na bežkách s tým, že prvý kilometer-dva bude treba ísť s bežkami na pleci. Sledujte obecnú stránku pre aktuálne informácie.
  • Oravský Podzámok: snehu nie je dostatok na bežky, pôjde sa pešia trasa.

V priebehu týždňa prebehli aj aktualizácie kalendára. Podrobnosti pribudli ku Bielej stope Oravského Podzámku aj prechodu Lomnianskym chotárom. V kalendári pribudol Prechod bielopotockým horizontom, a zaradili sme novú akciu – Mútňanský prechod chotárom pod Pilskom, ktorého vôbec prvý ročník sa uskutoční už o týždeň, v sobotu 22.2.2014.

5 názorov na “Prehľad víkendu 15.2.2014

  1. To Zakamenné vyzerá lákavo. Dúfam, že sa podmienky nezmenia do zajtra rána a budeme mať prvý a zrejme aj posledný tohtoročný prechod na bežkách . Už sa neviem dočkať :-).

    • Držím palce, mne to tento víkend nevyjde, ale Zákamenné vyzerá naozaj sľubne, a vnoci sa to asi nestihne roztopiť. Práve teraz sme dostali aktuálnu informáciu od organizátorov, že v Malatinej sa prechod pôjde predsa len na bežkách, takže na výber sú nakoniec dva.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *