Prehľad víkendu 17. – 18.2.2018

Zima nám už začína vyzerať tak, ako sa patrí, hoc sme sa do polovice februára trošku načakali 🙂 Tento víkend máme dve podujatia, a to v sobotu 17.2.:

  • Biela stopa Oravský Podzámok – trať pre bežkárov aj pre peších, organizátori už v piatok prechádzajú a značkujú trať
  • Zákamenským grúňom – prvých 10 km trasy bude pretlačená ratrakom, hlavne kvôli peším, ďalšia časť je prejdená snehovým skútrom.

Nuž teda, čaká nás krásny víkend, vyberte si z týchto dvoch podujatí, alebo sa vyberte aj „sami po svojom“, ale najhoršie je nikam neísť – ktovie, ako bude so snehom do konca zimy. Ak nafotíte nejaké pekné fotografie, pošlite nám linky na Vaše galérie, alebo nám ich nahrajte od komentárov na náš „fejsbuk“ 😀

Pre ilustráciu pridávame dve fotografie od organizátorov zo Zákamenného ako dôkaz, že na Orave jesto snehu 🙂

Na záver máme jedno krásne poďakovanie v neradostnej situácii, ktorá sa prihodila na jednom z prechodov, komentár je tu:

Renáta Kajanova: Dnes môj manžel na chlebnickom okruhu nešťastne spadol a zlomil si bedrový krcok, ja som sa ani v tom šoku nestihla všetkým poďakovať ktorí mi pomohli s jeho prevozom, do nemocnice, ktorý bol veľmi náročný.Dakujem všetkým ľuďom ktorí sa zastavili a pomohli pri dlhom čakaní na pomoc, svojim oblečením mi pomohli ho udržať v teple, ďakujem super chalanovi organizátorovi, ktorí sa snažil profesionálne čo najskôr privolať pomoc, a pánovi ktorí mi pomohol sa dostať čo najskôr domov a takisto skvelým chalanom z Malatinej ktorí ma odviezli až k nášmu autu. Bez vás všetkých by sme to nezvládli.Manzel je po operácii a je v poriadku.Este raz Vám všetkým obaja ďakujeme.

Na našej facebook stránke to tiež komentoval jeden zo svedkov udalosti takto:

Kubo Hábek: Domáci pán v červenej bunde zavolal džíp a vysvetlil kde treba prísť. Ďalší pán s deťmi na bielom aute doviezol deky. Pán Sárený volal 112 a navigoval záchranárov do dediny. Tam ich prišli zobrať borci na Defenderi a doviezli ich na miesto do zle prístupného terénu. Záchranári to už vybavili rýchlo injekciou proti bolesti a nosítkami. Každý pomáhal ako vedel a nakoniec to dobre dopadlo.

Týmto ďakujeme veľmi pekne všetkým, ktorí sa starajú o bezpečnosť podujatí, a prajeme Vám šťastné návraty! 😉

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *