Prehľad víkendu 31.1.2015

Pred nami je najsilnejší víkend sezóny so šiestimi prechodmi naplánovanými na sobotu (Dlhá nad Oravou, Dolná Lehota, Klin, Kňažia, Vaňovka a Vyšný Kubín), a ďalšími dvomi na nedeľu (Oravská Poruba a Skorušiná).

Hovorili sme s organizátormi, a najlepšia rada ktorú Vám vieme dať znie: príďte a zbaľte si aj bežky! Kľúčová bude noc z piatka na sobotu. Väčšina trás je zasnežená minimálne vo vyšších polohách, no v nižších je situácia zložitejšia – prechody aj so sprievodným programom sú však pripravené, a organizátori sa na Vás tešia. Je len na Vás, či sa ráno podľa aktuálnej situácie rozhodnete pre prešiu turistiku, alebo bežky.

Prebehlo aj niekoľko aktualizácií kalendára podujatí. Po potvrdení termínu sa objavilo aj Koŕcaňä po Zázrifských vŕškoch (zopakujte rýchlo 3 krát za sebou) a pribudla aj úplne nová akcia – Babiohorská stopa v Oravskej Polhore, ktorej nultý ročník sa uskutoční už o týždeň. Podrobné informácie pribudli pri prechode Podbielanskou Magurou a Dolnokubínskej stope.

4 názory na “Prehľad víkendu 31.1.2015

  1. V Dolnej Lehote (prechod Javorovou) a v Kňažej to vyzerá zatiaľ len na pešiu variantu. Pri ostatných prechodoch sú vyššie polohy pod snehom, a čaká sa len na to, koľko pripadne v noci. A práve v týchto chvíľach začína na Orave konečne husto snežiť! 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *