Tip: prvé upravené i neupravené trate

Vďaka snehovej nádielke už sezónu predčasne zahájili niektoré lyžiarske strediská (napríklad Zverovka – Spálená) a rovnako sa už dá vyraziť aj na bežky. V otvorenom teréne ešte často chýba podklad, no na miestach, kde sú k dispozícii lesné cesty a dostatok snehu, sa už bežkuje výborne.

V nedeľu sme takto vyskúšali Roháčsku dolinu. Ako je na tejto populárnej trase bežné, stopa bola miestami rozchodená od peších turistov, no prašanu bolo miestami až nad kolená, tak nám to až tak nevadilo. Zuberecké stopy, ktoré sme v sekcii Bežecké trasy spomínali už minulý rok, zatiaľ upravené neboli.

Mesto Dolný Kubín dnes na oficiálnej stránke informovalo o sprevádzkovaní tratí na Kubínskej holi. Do konca tohoto týždňa by mala byť k dispozícii aj upravená stopa pre klasiku, počas nasledujúceho víkendu (14. – 15. decembra) by chceli spustiť sezónu aj na zjazdovke. Podľa fotiek to dnes ale na korčuľovanie veľmi nevyzeralo (minimálne na časti trate bola len úzka stopa po skútri) no už zajtra to pôjdeme vyskúšať osobne!

6 názorov na “Tip: prvé upravené i neupravené trate

 1. Zdravím Vás
  mám otázočku ako to vyzerá zo snehom /pri týchto+ teplotách na horách/ v okolí Oravíc ideme tam od soboty na chatu prípadne v okolí Zuberca.

  • Z nás dvoch tam za posledný týždeň nikto nebol, takže neviem napísať… ale myslím, že to tam nemôže byť zlé, keď ešte aj tu dole v okolí Kubína stále nejaký sneh zostáva – na lúkach sa síce nedá ale na lesných cestách ho je na bežkovanie dosť.

 2. Zdravím bežkárov,
  včera aj dnes som vybehol do stopy z Príslopu smerom na Kubínsku hoľu – pred 20-kou ( zákruta asi 3,3 km od rampy) som ale narazil na čerstvú stopu medveďa – mumaj, asi ho vyplašili poľovníci od Racibora alebo sa mu ešte nepodarilo uložiť sa na spánok. Dnes som na stopu narazil opäť, teraz už bližšie k prvej križovatke. Pre istotu som sa vrátil a pokračoval som na Zábavu. Stopa nebola urobená, ale dalo sa ísť v koľajach po nákladnom aute. Snehu je hodne, nebolo cítiť pichanie do asfaltu.
  Tak ja na začiatok len toľko….
  Julo

  • Julo, vďaka za komentár! Túto istú trasu som išiel aj ja s ocom v sobotu počas inverzie, zašli sme kúsok za „dvaciatku“ ale mackovu stopu sme veru nevideli, len kopýtka… alebo sme ju prehliadli v tom krásnom počasí 🙂

   Po minulé roky sme zvyčajne chodievali smerom na Zábavu, ale tentokrát stopy od nákladného auta pokračovali tam, a smerom na Kubínsku hoľu bola len bežkárska stopa – preto sme vybrali tú.

 3. Takže na Kubínskej holi je momentálne upravený úsek modrej turistickej trasy, od zjazdovky smerom na Revišné v dĺžke približne 2,6 km. Snehu je dostatok, ďalej sa dá pokračovať neupravenou lesnou cestou, je tam asi 20cm snehu – skúšali sme kúsok robiť stopu ale lepil sa, tak sme to otočili. Trasa je momentálne upravená na snežným skútrom na korčuľovanie prakticky v celej šírke lesnej cesty. Vďačíme za to nadšencom zo športového klubu Meteor, ktorí na mieste aj trénovali. Ak pôjde všetko podľa plánu, cez víkend by mala byť natiahnutá aj stopa na klasiku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *