Cez päť chotárov 2014

karticka_2014_web_smMorálka v sobotu ráno síce klesala rovnako ako ortuť v teplomeri, ale keď som už bol vychystaný, povedal som si, že napriek hroziacemu rozpadu partie pôjdem aj sám. Predsa len, dlhšie sa mi už na sneh čakať nechcelo, keďže som tento rok ešte neabsolvoval žiadny prechod. A Roman sa nado mnou nakoniec zľutoval, takže partia bola zachránená!

Teplomer u nás doma ráno ukazoval -11°C, ale horší bol vetrisko. Predpoveď ale sľubovala aj nejakú modrú oblohu, a aspoň nehrozilo žiadne blato. Po rozlúčke so šialencami, ktorí plánovali absolvovať klasickú bežkársku trať až po Malatinú behom, sme sa vybrali najskôr po ceste až po odbočku, a potom už klasickou trasou hore dolinkou až nad sedlo Varta. Tu nám už slušne prefukovalo a teplota v jednom mieste klesla až ku -16°C.

V sedle sme dostali čaj s rumom, a po zahriatí sme pokračovali nadol do Osádky krížom-krážom cez les, nech sa vyhneme dlhému klesaniu po asfaltke, a na hrebeni nad Osádkou sme konečne pocítili slnečné lúče. Nuž a takto sme si na peknej pozícii v čele došli až do Vyšného Kubína, kde sme sa ale zakecali u kamaráta, ktorý nás pozval na exukrziu domu, takže na výborný guláš sme dorazili medzi poslednými. O to lepšie sme si tie riadne porcie mohli vychutnať pri živej hudbe! 🙂

Výškový profil pešej trasyNapriek nedostatku snehu sa prechodu zúčastnilo 110 registrovaných účastníkov. GPS nám na konci ukázalo 16,2 kilometra a 600 výškových metrov (aj keď trasu sme nedodržali úplne presne). Pre záujemcov je k dispozícii aj GPX súbor. Fotiek som tentokrát veľa nespravil, ruky mi omŕzali príliš rýchlo, ale môžete si pozrieť aj bohatšiu fotogalériu od Jána Sopúcha, alebo krátku reportáž z jubilejného 20. ročníka, ktorý sa konal pred rokom v ideálnych snehových podmienkach.

Ďakujeme organizátorom, a snáď sa uvidíme zase o rok!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *